BASS 26
sobotu 13.10.2007 máte možnosť prežiť ďalšiu zo série akcií BASS, tento krát s poradovým číslom 26 v Escobare v Prievidzi. Na októbrové vydanie sme si pre Vás vybrali 3 zaujímavé mena!

„Slovenský Andy C“!  Nie nadarmo takto častujú dja Kukuricu (Signall.sk), keď ho počujú v akcií.  Jeho pestrý výber trekov + výborná technika mixovania okorenená scratchovaním znamená parádnu zábavu. Svojim raggajunglovým mixom poteší dj, ktorý si hovorí Wiruz (Selektor.sk). Z Nových Zámkov príde uderiť posila v podobe mladého ale skúseného dja Bion-a (Bra3v3ku.sk). Túto trojicu hostí doplnia tradičné domáci rezidenti Clive, Cenco, Dykman, Jergy (Codered.sk) a Stanley Crow (Syndrom.sk).

Párty začína o 20:00, končí o 05:00. Vlezné je do 22:00 60sk, potom 80sk. Nebude chýbať silný zvuk, zelený laser a videoprojekcia.

Profily headlinerov:

KUKURICA (Signall.sk)

Veľa ľudí pokladá tohto človeka za Slovenského Andy-ho C

V novembri 2003 sa v piešťanskom Clube 22 konala narodeninová párty, na ktorej popredná slovenská drum&bassová crew - Signall prijala do svojich radov nového člena. Bol ním práve oslávenec, v tom čase neznámy piešťanský DJ Kukurica, ktorý sa prvý krát postavil za gramofóny len pár mesiacov pred touto udalosťou. Týmto začala jeho rýchla kariéra po boku DJov Larry+ (L Plus) a Ricki Fitz, ku ktorým sa po čase pridal DJ Lixx a MC Shady. DJ Kukurica, v civile 23 ročný Martin Domin, dnes patrí medzi špičku slovenskej DNB scény. Vystupoval v kluboch po celom Slovensku, Čechách a Poľsku, mohli ste ho vidieť aj na "open" akciách ako Hodokvas, Bee Free a mnoho iných... Bol rezidentom dnes už neexistujúceho Clubu 22 a bratislavského klubu Duna, kde predvádzal svoje umenie na pravidelnej Signall noci. V poslednom obdobi sa objavuje na každom lineupe jednej z najúspešnejších slovenských kluboviek - Beatz. Vystupoval po boku významných osobností svetovej DNB scény ako napr. Matrix and Futurebound, Baron, Teebee, Logistics, Brookes Brothers, Mathematics, Optiv, Kasra, DJ Lee a ďaľších. Koncom roku 2004 sa stal víťazom celoslovenskej súťaže v DJskej zručnosti - Jim Beam Music Wanted DNB DJ. Jeho sety obsahujú širokú škálu dnešného drum&bassu, od veselého liquidfunku až po energické hardstepové tracky. Často sú okorenené hip-hopovou vsuvkou a scratchingom. Tiež v nich môžete počuť tvorbu najlepšieho slovenského DNB producenta - L Plus. Jeho prioritou je kvalita a samozrejme dobre sa baviaci ľudia na tanečnom parkete. K jeho obľúbeným producentom patria: Subfocus, L Plus, Total Science, Logistics, Matrix and Futurebound a mnoho ďalších...

WIRUZ (Selektor.sk)

Je podpriemerný DJ, ktorý sa pretlačil na scénu len kvôli kámošom a robením nezaujímavého webu, ktorý čítaju len deti, ktoré nič o drum'n'basse nevedia. Už odmála bol flákač a nikdy necvičil, čo je poznať na akciách, keďže stále krumpli. Toto je dôvod, prečo je na scéne známy, keďže superDJov a veľmi talentovaných djov je ako adeptov do superstar. Nehral popri veľkých menách a ani na najvačších akciách, keďže sa kvôli svojím telesným proporciam tak hlboko vryť nedokáže (taktiež je žgrloš a nikomu nekúpi borofku).S hudbou začal už v škôlke, kde mlátil deti paličkami od bubna. Neskôr sa jeho vzťah k hudbe prehlbil, ked bol na hudobnom tábore, kde mal prvý zážitok so zobcovou flautou. Odvedy sa dá povedať, že ma hudbu v tele. Od samotného počúvania k aktu aktívneho hrania ho priviedla jeho vášen k vareniu na keramickej dvojplatničke. Na DJingu zbožnuje bar zadara a veľa mladých polonahých fanyniek vo VIP stagoch.Ragga Jungle hrá len preto, že ho počúva veľa sfetovaných ľudi, ktorí sa v ňom veľmi nevyznajú. Jeho DJsky vzor je DJ Neutral.

BION (Bra3v3ku.sk)

DJ BION, vlastným menom Andrej Lovász sa s hudbou stretol už v prvom ročníku na základnej škole keď sa začal venovať hraniu na klavíry. Neskôr ho začala zaujímať hudba elektronická, ako rave a hardcore. Dlhú dobu sa zaujímal o tento štýl hudby len zo strany poslucháča. Postupom času sa mu do uší dostali prvé známky techna a drum and bassu, ktorý ho uchvátil natoľko, že sadol pred počítač a začal tvoriť svoju hudbu.

Začínal jednoduchým beatom ako techno, neskôr drum and bass. V roku 2002 sa definitívne rozhodol pozrieť na svet aj z druhej strany – zo strany dj-a. Svoje dj-ské schopnosti si zdokonaľoval za pomoci kamaráta DJ GORO a DJ D-KNOW, ktorý mu umožnili jeho prvé rendezvous s gramofónmi. Jeho prvé vystúpenie sa odohralo v novozámockom Club-e NO.3. V tomto klube sa stal pravidelným aktérom drum and bassových nocí, kde sa ďalej vyvíjali a zdokonaľovalo jeho dj-ské umenie. Medzi rokmi 2003 – 2006 si zahral aj na open air festivaloch ako KLIKKFEST alebo Rainbow. Počas svojej krátkej kariéry mal možnosť hrať s Dj-mi/-kami ako Pendulum, Sparfunk, Shroombab.

Jeho najobľúbenejšie label-y sú Breakbeat Kaos, Infrared rec., Metalheadz, G2 rec., BC recordings.

Medzi jeho najobľúbenejších dj-ov patria Fresh, Noisia, Resonant Evil, J Majik, Wickaman, Calyx, Adam F, Gridlok, Ed Rush & Optical.
09. 10. 2007 | 1559 x pretane | Komentre: 6191 | Pridať komentr